Košarkaši Partizana savladali su Huventud rezultatom 78:75 (18:19, 23:14, 22:16, 15:26) u zaostaloj utakmici šestog kola Evrokupa

Treća četvrtina je takođe protekla u znaku Partizana koji je na njenom kraju imao maksimalnih +14. Ipak, crno-beli su umalo u poslednjih deset minuta sve prosuli. Dopustili su gostima da se vrate u meč i da uđu u penal završnicu, ali su se na kraju izvukli i tako došli do važne pobede.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Nemanja Gordić sa 16 poena, a dvocifrena su bila još tri košarkaša. Kodi Miler-Mekintajer je ubacio 13, Rašon Tomas 11, a Nemanja Dangubić deset poena.

Sa druge strane, istakli su se Šon Doson sa 19 poena, kao i Ćabi Lopez-Arostegi i Vladimir Brodzijanski sa po 16.

Partizan – Huventud 78:75 (18:19, 23:14, 22:16, 15:26)

DVORANA: Hala sportova „Ranko Žeravica“

SUDIJE: Joanis Fufis, Jurgis Laurinavičijus, Stanislav Valejev

PARTIZAN: Miler-Mekintajer 13, Zagorac 7, Pejdž 8, Dangubić 10, Gordić 16, S. Janković, Veličković, N. Janković 6, Tomas 11, Trifunović 1, Mozli 6. Trener: Sašo Filipovski.

HUVENTUD: Doson 19, Lopez-Arostegi 16, Morgan 8, Brodzijanski 16, Krag, Parado 2, Ventura 3, Basas 7, Birgander 4, Para, Maronka. Trener: Karles Duran.