Ženska fudbalska selekcija Srbije izgubila je u Poljskoj 2:1, meč trećeg kola Treće grupe B Lige nacija. Dve greške srpskog tima donele dva gola prednosti Poljskoj, Damnjanović smanjila rezultat, ali srpske fudbalerke nisu imale snage da dođu do boda u završnici meča. Dve ekipe igraju novi meč već u utorak, a domaćin će biti Srbija.

Srbija skupo platila greške u Poljskoj

Fudbalerke Srbije doživele su u Poljskoj prvi poraz u ovogodišnjoj B Ligi nacija, zahvaljujući greškama koje su same napravile u prvom poluvremenu utakmice u Tihom.

Ekipa selektora Dragiše Zečevića nije bila lošiji rival na kišom natopljenom terenu u Poljskoj, ali u nastavku, uprkos dobroj igri, nisu uspele da nadoknade veliki minus iz prvog dela meča.

Posle izjednačenog početka meča, Poljska dolazi do prednosti u 17. minutu i to autogolom Anđele Frajtović, koja je nespretno reagovala i skrenula loptu u svoj gol.

Poljska je napadala preko kapitenke Eve Pajor, koja je u 42. minutu iskoristila grešku Nevene Damnjanović i duplirala prednost domaćeg sastava.

U drugom poluvremenu Srbija je imala loptu u posedu više od rivala, stvorila ozbiljnije prilike za gol, ali je upela da postigne samo jedan pogodak.

Jovana Damnjanović se u 75. minutu sama izborila za priliku i preciznim udarcem savladala golmanku Poljske.

Imala je Srbija još nekoliko poluprilika da dođe do izjednačenja, ali u tome nije uspela.

Poljska je tako ostvarila i treću pobedu u tri utakmice, dok je Srbija, posle dva trijumfa, pretrpela prvi poraz.

Priliku za revanš igračice Dragiše Zečevića imaće već u utorak, kada dve ekipe igraju novi meč, ovoga put Srbija će biti domaćin.