Photo: Profimedia
Novak Đoković plasirao se u drugo kolo posle lake pobede nad Vitom Koprivom. Ispao je Andrej Rubljov, a svega je bilo tokom kišnog dana na Vimbldonu.

14.20 Kiša poremetila program

Znamo kakvo je leto na Ostrvu: kišno. Organizatori trećeg grend slema stalno imaju problema sa padavinama, pa što bi ova godina bila izuzetak?

Malo je kiša pomerila raspored, pa su teniseri i teniserke morali na odmor u svlačionice, a Novak je morao da prekine svoje zagrevanje. Ipak, brzo su se vratili na teren, pa se trenutno igra na terenima Ol Ingland kluba.

Profimedia

14.00 Kirjos postao najveći Novakov obožavalac

Nik Kirjos je prošao put od najvećeg „mrzitelja“ do najvećeg obožavaoca Novaka Đokovića. Australijanac je bio gost engleskog novinara Pirsa Morgana, i u razgovoru sa njim, govorio je, naravno, o Srbinu.

  • Po mom mišljenju Đoković je najbolji svih vremena. Rodžera Federera je najlepše gledati, ali najbolji koji je ikad uzeo reket je Novak. Nadam se da sluša ovo, jer sada kada izađe na teren nije ga briga. OK mu je da bude negativac. Kada ljudi vrište na njega, gledao sam ga, kao da čačkaju mečku i on sve preokrene, odigra neverovatno i nemoguće ga je pobediti – rekao je Kirjos.

Australijanac je izneo niz pohvala na Novakov račun.

11.46 Povukao se Endi Mari

Endi Mari, dvostruki šampion Vimbldona, povukao se sa najprestižnijeg turnira na svetu.

Nekadašnji svetski broj 1 je ovu vest objavio neposredno pred meč prvog kola u kojem je trebalo da odmeri snage sa Čehom Mahačem. Umesto njega je u glavni žreb kao laki luzer ušao David Gofan.

Britanac je pre desetak dana imao operaciju leđa, čekao je do poslednjeg trenutka i odlučio da se povuče.

10.25 Beretini: Da ne mislim da mogu da pobedim Sinera, ne bih ni igrao

U 2. kolu Vimbldona, gledaćemo italijanski derbi između Janika Sinera i Matea Beretinija. Beretini je istakao da ima šanse protiv najboljeg tenisera sveta.

  • Da ne mislim da mogu da ga pobedim, ne bih ni igrao. Svestan sam da će biti mnogo teško. Janik je najbolji na svetu, najspremniji na Turu, zajedno sa Alkarasom. Ali ovo je specijalno mesto za mene i svestan sam da mogu da mu naudim mojim udarcima.

06.58 I Đere danas na terenu

Laslo Đere će na teren ovog utorka, a njegov rival biće Francuz Luka Puj. Francuz je trenutno 212. na svetu, ali taj rang ne bi smeo da zavara, pošto je bez gotovo ikakvih problema prošao kroz kvalifikacije, ne izgubivši ni set.

Ovaj duel po rasporedu, trebalo bi da se odigra na terenu broj 11 kao poslednji. Pre Đerea i Puja trebalo bi da gledamo mečeve: Vang – Tomova, Korija – Volton i Montgomeri – Gadecki.

Laslo je imao loš uvod u Vimbldon, jer je već na samom startu Istborna poražen od kvalifikanta Pursela iz Australije.

06.56 Đoković na terenu posle tri sedmice pauze

Novak Đoković se povredio u 4. kolu Rolan Garosa protiv Argentinca Franciska Serundola, i nakon toga je morao na operaciju meniskusa na desnom kolenu. Oporavio se brže nego što je bilo ko mislio da hoće, pa iako je odlučio da ipak pokuša da igra na Vimbldonu, iako je njegovo učešće bilo upitno.

Drugi teniser sveta bi ovog utorka oko 16.30 trebalo da izađe na Centralni teren, a rival će mu biti Čeh Vit Kopriva, 143. na svetu.

06.55 Prvog dana samo Kecmanović prošao dalje

Olga Danilović i Dušan Lajović prvog dana su završili takmičenje na Vimbldonu. Danilovićeva je izgubila od Rumunke Todoni, dok je Lajović reket položio pred Grigorom Dimitrovim.

Samo je Miomir Kecmanović prošao u 2. rundu. On je trijumfovao protiv Sumita Nagala iz Indije.

sport.org.rs/E.B./Sportal

 

Ostavi komentar

Translate »