Thomas Traasdahl/Ritzau Scanpix via AP

Rukometna reprezentacija Danske plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Herningu pobedila selekciju Islanda rezultatom 31:28 (14:13).

Najefikasniji u pobedničkoj selekciji bio je Matijas Gidsel sa sedam golova, dok je Johan Hansen postigao šest. U poraženoj ekipi istakao se Janus Dadi Smarason sa osam pogodaka, a Ori Frejr Torkelson je dao sedam.

Aktuelni olimpijski i svetski šampioni su izborili plasman u peto finale EP, gde će se boriti za treću zlatnu medalju. Nemačka je ranije danas prošla u finale EP, pošto je u prvom polufinalu pobedila Hrvatsku rezultatom 31:28.

Finale Evropskog prvenstva igraće se u nedelju od 18 časova u Herningu, dok je meč za bronzu na programu od 15.15 sati.

Sport.org.rs/Tanjug/O.J./

Ostavi komentar

Translate »