Fudbaleri Nemačke pobedili su Češku kod kuće rutinski sa 3:0 u drugom kolu kvalifikacija za Mundijal 2018. godine u Rusiji.

Očekivalo se da će prvak sveta imati nešto teži posao, ali Češka ipak nije uspela ozbiljnije da pripreti.

Tim Joakima Lecva je od starta pritisnuo rivala i brzo je stigao do prednosti golom Tomasa Milera posle odlične akcije i asistencije Ezila u 13. minutu.

Češka je izdržala do poluvremena i delovalo je da će biti zanimljivo u nastavku, ali je već u 49. minutu Toni Kros posle dodavanja Kimiha duplirao prednost. Do kraja meča Nemci su dominirali, a još jedan gol postigao je Miler 25 minuta pre kraja.

Nemci su prvi u C grupi sa šest bodova, koliko ima i Azerbejdžan, dok Češka iz dva meča ima bod.

U preostalom meču ove grupe Severna Irska je lako savladala San Marino sa 4:0 golovima Stivena Dejvisa, Lafertija (2) i Vorda.

Zanimljivo je bilo u Poljskoj gde je gostovala Danska, a domaćin je na kraju uspeo da slavi iako su gosti pozbiljno pretili u finišu.

Napadač Bajerna Robert Levandovski postigao je sva tri gola za Poljake. Bio je strelac u 20, 36. i 48. minutu i tada je izgledalo da će gosti pretrpeti ubedljiv poraz.

Glik je u 49. minutu smanjio autogolom, a Poulsen je 20 minuta pre kraja pogodio za 3:2. Do kraja meča Danci su pokušali da osvoje vredan bod, ali je domaćin izdržao sve nalete.

Poljska sada ima 4 boda, kao i Crna Gora i Rumunija, a Danska ima bod manje.

Veliku pobedu ostvarila je Slovenija kod kuće protiv Slovačke. U ne previše zanimljivom duelu Kronaveter je 16 minuta pre kraja bio jedini strelac za tim Srećka Kataneca koji je drugi na tabeli grupe F sa četiri boda.

Četiri boda ima i selekcija Škotske koja je na svom terenu iščipala bod protiv Litvanije u 89. minutu golom Mekartura. Gosti su prethodno poveli u 59. minutu preko Černiha.