Nije uspeo Miomir Kecmanović da iskopira rezultat Hamada Međedovića i stigne do šesnaestine finala Rolan Garosa.
Srpskog asa na putu do trećeg kola zaustavio je domaći predstavnik Kventin Alis, slavivši sa 3:1 u setovima.
Nije krio razočaranje Miša posle eliminacije iz Bulonjske šume:
„Nekako je stalno bilo tu negde, stalno sam imao brejk lopte… Svoj servis sam OK odrađivao, ali na njegov nisam uspevao nešto drastičnije da uradim. I u taj brejku je on odigrao sjajno, pritisnuo kad je imao priliku. Šta da radim, tako je bilo danas, nisam mogao da promenim ništa kada je on pogađao“. – rekao je Kecmanović.

Na terenu 14 bio je neprijatan ambijent tokom celog meča.
„Atmosfera je bila užasna za igru, grozan je osećaj bio. Njemu je verovatno godilo i pomoglo, ne bi ovako bilo da njih nije bilo“, kaže Srbin.
Potom se ponovo osvrnuo na atmosferu:
„Ovde je izraženije nego na ostalim terenima, svi su blizu, sve odzvanja. Na većem terenu bi se čulo, ali ne do te mere, i nisu ti toliko blizu – ne mogu da ti pljuju i da dobacuju. Ispljuvan sam bio. Slažem se, domaći igrač, sve u redu, ali ovo je bezobrazluk. Neko se bolje izbori s time, neko gore.
Objasnio je da li se razmišljao o promeni pozicije na riternu:
„Jesam, ali brzo sam odustao od te ideje. Da sam ušao unutra na prvi, ne bih vratio ni ovo što jesam. A na drugom je odskok bio visok, tako da nisam imao mnogo izbora…“ – zaključio je Kecmanović.
Pre Vimbldona, Miomir će na travi igrati Hertogenboš i Hale, kao pripremu za najprestižniji grend slem.
Kao i u Parizu, titulu u Londonu brani Karlos Alkaraz iz Španije.
Sport.org.rs/B.S./

