Zvezda nema sreće! Rezultat iz Nemačke znači teži put u plej-of Evrolige!

Nema sreće za Zvezdu! Bar za sada – Nemački predstavnik Brose Bamberg nije uspeo da pobedi Darušafaku kako bi olakšao Zvezdi ulazak u plej of

Košarkaši Brose Basketa iz Bamberga nisu omogućili su Crvenoj zvezdi da pobedom nad Uniksom (petak 19.00) obezbedi plasman u plej-of Evrolige!

Brose Basket je poražen od Darušafake sa 97:99 u 29. kolu Evrolige.

Sada, košarkaši Crvene zvezde moraju da pobede poslednji meč protiv  Darušafake u Istanbulu u poslednjem kolu i to će odlučiti ko će u plej-of

Utakmica sa Uniksom (petak 19.00) je bitna samo psihološki, a ne rezultatski.

BAMBERG BIO BLIZU TRIJUMFA

Prava drama viđena je u finišu meča. Brose Bamberg je vodio sa 84:79, a li su igrači darušafake odigrali odlično i trojkom izjednačili na 84:84 na 24 sekunde pre kraja.

Nemački tim je krenuo u poslednji napad, ali nisu uspeli i ušlo se u produžetke.

U dodatnih pet minuta rezultat je bio na klackalici, ali je u finišu Darušafaka imala više koncentracije.

Inače, Bamberg je odigrao odlično prvo poluvreme i imao je prednost od 40:29

U nastavku je Brose došao i do plus 14 (47:33) ali je Darušafaka brzo vratila razliku u ušla u egal i prišla na 75:74 na dva minuta  pre kraja

Međutim, dobrom odbranom nemački tim je uspeo da ode na 84:79 u poslednjem minutu.