Foto: Tanjug

Košarkaše Makabija u narednim kolima Evrolige čekaju mečevi protiv Crvene zvezde i Partizana, a srpski klubovi mogu da odahnu.

Izraelci su se iznenada našli u velikom problemu, pošto se najbolji igrač ovog tima Loni Voker – povredio. Amerikanac je u 19. kolu najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja povredio rame, a prema poslednjim procenama na terenu ga neće biti dva i po meseca. Dakle, definitivno će preskočiti okršaje sa večitim rivalima.

Inače, „Ponos Izraela“ je izgubio od Pešićevog Bajerna 71:95, pa je bivši selektor Srbije poslao Partizan na začenje evroligaške tabele, a sada želi da im uzme i najboljeg igrača.

Protiv Bavaraca se povradio najvažniji igrač Makabija, najefikasniji poenter tima, što je daleko veći problem od poraza u Nemačkoj.

Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić

Podsetimo, Makabi će 3. februara ugostiti Partizan, a četa Đoana Penjaroje će pokušati da se revanšira domaćinu za debakl koji je Španac doživeo tokom debija na klupi crno-belih u Areni (87:112).

Samo tri dana kasnije Izraelci će u Beogradu gostovati Zvezdi, 6. februara od 20 sati. U međuvremenu, Makabi ima takođe veoma težak raspored.

Igraće u „duplom kolu“ protiv španskih ljutih rivala, Barselone i Real Madrida, potom će ugostiti Žalgiris u 22. kolu Evrolige, pa igrati protiv omraženih grčkih velikana Olimpijakosa i Panatinaikosa, a pred meč sa crno-belima sastaće se sa Valensijom. Makabi je trenutno 14. tim Evrolige i ima skor 8-11.

Da je Loni Voker izuzteno važan ovom timu svedoči podatak da je u proseku ubacivao 15,3 poena, imao 2,6 skokova i 2,3 asistencije po utakmici.

Sport.org/B.S./

Ostavi komentar

Translate »