Čelnici Evrolige su po ko zna koji put podigli buru u „magičnoj igri pod obručima“!
Iz sedišta najelitnijeg klupskog ranga je usledila – promena pravila usred sezone, što je izazvalo lavinu komentara.
U ponedeljak je zvanično počela prodaja ulaznica za završni turnir u Atini, koji je zakazan za 11. februar, a tom prilikom saopštena je i ključna novina: na predstojećem Fajnal-foru neće biti utakmice za 3. mesto.

Odluka je u velikoj meri dočekana sa odobravanjem, s obzirom na to da se meč za bronzu godinama smatra formalnošću bez pravog takmičarskog značaja i susretom koji teško privlači publiku. Ipak, ono što je izazvalo najveće iznenađenje jeste trenutak kada je ovakva promena objavljena – svega nekoliko meseci pred završni turnir.
Mnogi smatraju da je ovakva odluka morala da bude deo planiranja pre početka sezone, a ne potez donet „u hodu“, što predstavlja presedan u organizaciji Evrolige.
Umesto borbe u „utešnom finalu“, gledaoci će sada imati priliku da prate finale juniorskog Next-Gen turnira, što se ocenjuje kao dobar korak ka promociji mladih talenata i budućih zvezda evropske košarke.
Međutim, ostaje dilema zašto se sa ovim potezom nije sačekalo do naredne sezone ili nije bio najavljivan tokom leta.
Sport.org/SD

