Foto: Profimedia

Pisali smo već o Ajaksovoj situaciji pred poslednje kolo Eredivizije. Detaljno smo opisali nezapamćen način na koji su sebe doveli do ivice ponora – u koji su i upali, a titulu su na pet rundi do kraja držali u rukama. Međutim, šampion Holandije za sezonu 2024/25 je PSV koji je u Roterdamu slavio nad Spartom 3:1 i završio za bod ispred Ajaksa na vrhu tabele!

Tako su kompletirali neverovatan preokret u finišu sezone, iskoristivši svaki kiks „kopljanika“ sa 7/7 pobeda u isto toliko poslednjih kola prvenstva. U Amsterdamu je „zamalo šampion“ slavio danas nad Tventeom 2:0, ali „kasno Marko na kosovo stiže“. Bile su uprte oči sa „Johan Krojf“ Arene ka Roterdamu i nadali su se, ali samo na kratko, da bi PSV mogao da kiksne. To se nije dogodilo. Ivan Perišić je doveo „filipsovce“ u vođstvo, pa je početkom drugog poluvremena izjednačio Gjivai Zekjiel.

Tad se dogodio kontroverzni momenat koji je iskoristila legenda kluba Luk De Jong da ponovo donese prednost gostima. Naime, nekoliko sekundi pre pogotka koji je slomio Spartu, Ismail Saibari je nagazio jednog igrača tog kluba. U nastavku akcije je pao gol, ali je sporan bio momenat iz začetka. Međutim, arbitar se nije oglasio, a ni VAR soba nije smatrala ništa spornim. Pobedu i titulu PSV je u 84. minutu overio Malik Tilman, pa je slavlje moglo da počne.

Sport.org.rs/O.J./

Ostavi komentar

Translate »