Teniseri se polako spremaju za novu sezonu, a izuzetak nisu ni oni i samog vrha.

Najzanimljiviji mečevi trenutno igraju se na egzibicionom turniru u Abu Dabiju, gde je Endi Mari doživeo prvi poraz od kada je postao prvi reket sveta.

Bolji od Škota u polufinalu bio je Belgijanac David Gofan posle borbe u dva seta – 7:6(4), 6:4.

Oba igrača bila su izuzetno sigurna na svoj servis u prvom setu, ali je Gofan bio koncentrisaniji i posle taj-brejka stigao do prednosti. Slična slika viđena je i u nastavku, s tim da je ovoga puta Belgijanac iskoristio šansu koja mu se ukazala i brejkom stigao do finala.

Njegov rival u borbi za pehar biće Rafael Nadal, koji je posle tri seta bio bolji od Miloša Raonića iz Kanade – 2:1 (6:1, 3:6, 6:3).

Španac je krenuo furiozno, za svega 29 minuta stigao je do vođstva u setovima, ali je Raonić uspeo da se konsoliduje, napravi brejk u pravom trenutku i odvede meč u treći set.

Međutim, sada je Rafa u pravi čas protivniku oduzeo servis i lako priveo susret kraju.

U borbi za peto mesto, u prvom duelu dana, Francuz Žo-Vilfrid Conga bio je bolji od Tomaša Berdiha iz Češke, takođe u tri seta – 2:1 (6:7(5), 6:3, 10:3).