Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages

Vaterpolo reprezentacija Grčke plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Beogradu, pošto je pobedila selekciju Italije rezultatom 15:13 (2:1, 4:3, 4:3, 5:6) u meču drugog kola grupe F.

Najefikasniji u selekciji Helena bio je Stilijanos Argiropulos sa četiri gola, dok je Konstantinos Kakaris postigao tri. U selekciji Italije istakao se Mateo Joki Grata sa pet pogodaka.

Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages

Vaterpolisti Hrvatske i Turske sastaće se večeras od 20.30 časova drugom kolu grupe F, dok je Rumunija ranije danas savladala Gruziju rezultatom 15:10.

Grčka ima 12 bodova i izborila prvo mesto u grup F, Italija ima devet, Hrvatska i Rumunija po šest, dok su Turska i Gruzija bez bodova.

U poslednjem, trećem kolu grupe F, 21. januara, igraće: Gruzija-Turska (15.30 časova), Italija-Hrvatska (18) i Grčka-Rumunija (20.30).

Rasplet će uslediti u poslednjoj rundi i tada će se znati ko će na megdan Srbiji, Italija ili Hrvatska, koje će to odlučiti u međusobnom duelu.

Plasman u polufinale izboriće dve najbolje reprezentacije u grupi. Tamo je mesto već obezbedila Srbija, koja je juče savladala Mađarsku.

Sport.org.rs/B.S./

 

Ostavi komentar

Translate »