Srpski fudbaler Strahinja Pavlović, bio je strelac u porazu Milana od Atalante u gostima od 3:2.
„Rosoneri“ su drugi meč zaredom upisali poraz, ovoga puta na gostovanju u Bergamu.
Strelci za tim iz Bergama bili su Ederson u 7. minutu, Davide Zapakosta u 29. i Đakomo Raspadori u 52. minutu. Posebno efektan bio je pogodak Raspadorija, za pečat na veliku pobedu.
Delovalo je da će domaći sastav pretrpeti katastrofu, ali malo je falilo da na kraju osvoje bod!
U poslednjih nekoliko minuta, vrlo burnih, domaći su se konačno probudili, doduše samo da spasu čast i ublaže poraz. Strelac prvog gola za Milan bio je srpski reprezentativac Strahinja Pavlović u 88. minutu, posle udarca glavom na centaršut . U 90+4. minutu Nkunku je iz penala doneo nadu i probudio San Siro.
Stadion je proključao. Usledio je vrhunac drame: u sedmom minutu nadoknade Mateo Gabia je bio najbolji u skoku međutim poslao je loptu glavom tik pored stative.
Ubrzo, sudija je svirao kraj utakmice.
Milan je sa 67 bodova spao na četvrto mesto i prestoji im borba za poziciju koja vodi u Ligu šampiona.
Atalanta je sedma sa 58 bodova.
Sport.org/A.P.

