Spartak vodi, Partizan pred ispadanjem – Veliki preokret Subotičana u plej-autu, drama rešena tek nakon petog seta

Spartak – Partizan 3:2 (30:32, 14:25, 25:20, 25:18, 15:8)

Subotica – Dvorana: Dudova šuma. Gledalaca: 650. Sudije: Mirko Janković i Igor Miljković. Trajanje meča: 126 minuta.

SPARTAK: Milović (libero), Jungić 8 (2 bl), Peić (libero), Medan 1 (1 as), Eremić 16 (2 bl, 2 as), Đurđević, Konkolj 1, Kecman 15 (1 as), Pualić, Pavlović 8 (2 bl, 1 as), Tumbas 6 (1 bl, 1 as), Lozić 14 (2 bl, 1 as).

PARTIZAN: Buša 8 (1 as), Sretenović 1, Nedeljković, Skakić, Batak, Tasić, Ristić 22 (1 bl, 1 as), Kovač, Negić (libero), Veličković 16 (1 bl), Polomac 8 (3 bl, 1 as), Perišić 8 (1 bl).

U sjajnoj odbojkaškoj predstavi u Subotici, koja je trajala punih pet setova, Spartak je stigao do izuzetno vredne pobede kojom je potvrđen brejk u Beogradu. Nakon što su Golubovi propustili šest set lopti u prvom periodu igre, te potpune dominacije crno-belih u drugom setu, Spartak je uspeo da dođe do velikog preokreta, da poravna na 2:2, te da sjajnim izdanjem u taj-brejku stigne do pobede.

Do prve prednosti od dva poena došli su domaći, poveli su sa 5:3, a posle asa Pavlovića bilo je i 8:5 za domaće. Partizan je preko poena i as servisa Buše došao do poravnanja, 10:10, a potom je posle tri greške Spartaka i odličnog napada Ristića crno-beli tim poveo sa 14:12, što je nateralo Žakića na tajm-aut.

Odlično su gosti napali Kecmana servisom, nije bilo mnogo jednog od najboljih igrača Spartaka u napadu, a set je ušao u napetu završnicu. Spartak je do prve set lopte došao poenom Kecmana, a potom su domaći imali čak šest set lopti. Nisu iskoristili ni jednu, Buša i Ristić su vraćali Partizan u život, da bi gosti potom, posle napada Golubova koji je završio u autu i kontre nezaustavljivog Ristića iskoristili drugu, dobili prvi set i ogromnu psihološku prednost.

Poenom Eremića u drugom setu Spartak je imao minimalan zaostatak od 3:4, a potom je usledila strašna serija Partizana. U domaćoj ekipi bilo je dosta konfuzije u tim momentima, Buša je odlično servirao, Ristić je igrao sve bolje, a crno-beli u seriji od 10:0 stižu do prednosti od 14:3! Bila je to serija u koj se istakao i Polomac, vezao je tri bloka i dodao jedan napad. Pokušao je Žakić, trener domaćih, da nešto promeni, nije mu to polazilo za rukom.

Dve greške Spartaka pomogle su Partizanu da povede sa 6:3 na početku trećeg seta. Vodili su gosti i sa 13:11 nakon kontre Veličkovića, a potom je Golubovima pomogao dobar servis Eremića da okrenu na 14:13. Usledila je greška gostiju, potom kontra Kecmana, za 18:16. Dobar servis donosti Subotičanima kontru, bilo je promena i u ekipi Partizana, a Lozić poentira za lepu prednost od 21:17. Buša servira u aut za prednost Spartaka od 24:20, a dobar servis Lozića donosi Golubovima prvi set u meču.

Pali su u potpunosti gosti, a ni na početku četvrtog seta nisu mogli da se povrate. Golubovi su igrali bez korketora, sa tri primača, a taj se potez isplatio Spartaku i u ovom setu. Kecman koristi kontru za 5:2, a as Lozića donosi solidnu prednost od 6:2. Ubrzo je prednost postala još ubedljivija, zaustavljeni su Ristić, Buša i Veličković, a greška gostiju donosi Spartaku veliku prednost od 12:4 na obaveznom odmoru. Imali su Golubovi prednost potom i 17:9, 21:14, a Kecman poentira za 25:18.

Nakon što su ekipe razmenile po grešku, Eremić napadom i asom donosi prvu prednost Spartaku od 3:1, ali tri servis greške Golubova drže goste u igri, da bi napad Kecmana koji je završio u autu doneo poravnanje, 6:6.

Na promeni strana domaći su imali dva poena prednost, Lozić je blokirao najboljeg napadača Partizana Ristića. Nije, srećom po plavo-bele služio servis ni goste iz Beograda, a greška Buše u napadu donosi domaćima +3 (10:7). As Tumbasa i blokovi Lozića i Pavlovića dovode Spartak na korak do vredne pobede, bilo je 13:17, a blok Eremića donosi Golubovima šest meč lopti. Drugu u prednost od 2:0 u baraž seriju pretvara Uroš Kecman.

PLEJ-AUT (M)

(A9) PARTIZAN – (B2) SPARTAK SUB. 0:2

Prvi meč: Partizan – Spartak Sub. 0:3 (15:25, 18:25, 18:25)

Drugi meč: Spartak Sub. – Partizan 3:2 (30:32, 14:25, 25:20, 25:18, 15:8)

Treći meč, utorak (18. april): Partizan – Spartak Sub. (18), sudije: G. Gradinski, J. Jovanović.

Napomena: Eventualna četvrta utakmica na programu je 21. aprila u Subotici, a majstorica 25. aprila u Beogradu.