Košarkaški klub Partizan izdao je saopštenje u kojem navodi da će današnji meč sa Budućnosti proteći u znaku nedakadašnjeg kapitena Harisa Brkića.
Partizan i Budućnost igraju derbi meč 12. kola ABA lige (Arena 1 premijum 20.00) i to upravo na godišnjicu tragične i nasilne smrti nekada velikog ljubimca grobara Harisa Brkića.
Fantastični bek se proslavio upravo u dresu crno-belih, a tokom karijere je branio boje Podgoričana, tako da je jedino prigodno da utakmica dva rivala protekne u sećanju na Harisa.
Nekadašnji kapiten „parnog valjka“ je tragično izgubio život kada ga je nepoznati muškarac upucao iz neposredne blizine 2000. godine.
Haris je tog kobnog dana završio sa treningom i krenuo je ka svom automobilu.
Izvesno je da su sport i košarka izgubili najboji dvokorak u istoriji magične igre pod obručima, a Partizan istinsku legendu.