Novak ĐokovićFoto: Sydney Low / Zuma Press / Profimedia

Danas je u svetu tenisa tema broj jedan tužba udruženja PTPA (udruženje profesionalnih tenisera), koje su oformili Novak Đoković i Vasek Pospišil 2019. godine. U njoj su organizacije ITF, ATP, WTA i ITIA navedene kao „karteli“ teniskih upravnih tela i optužene za korupciju i različite zloupotrebe.

Brzo se oglasila jedna od navedenih organizacija – ATP, koja je surovo odbacila bilo kakvu mogućnost da je kriva, a nedugo potom stigla je i reakcija ITF (Međunarodna teniska federacija). Oni su odlučili da budu blaži i sačekaju razvoj situacije.

Možemo da potvrdimo da smo dobili pismo u kom je detaljno opisana pravna akcija PTPA i biće nam potrebno vreme da razmislimo o svom odgovoru. Kao neprofitna organizacija i globalni čuvar igre, svrha ITF je da osigura rast i održivost tenisa kao globalnog sporta. Ulažemo preko 90 procenata naših prihoda u dalji razvoj igre preko svojih 213 članica saveza, navedeno je u saopštenju ITF.

Šta su Novak i njegov kolega Kanađanin dostavili u optužbi pročitajte ovde.

Sport.org.rs/O.J./

Ostavi komentar

Translate »