Perfektan meč za Lionela Mesija, perfektan meč i za Milorada Mažića!

Srpski arbitri u sastavu Mažić, Ristić i Đurđević držali su odlično pod kontrolom meč koji je dobila Barsa uz het-trik Lionela Mesija – 4:0 (1:0). Argentinac se poigravao sa engleskim timom do te mere da je radio šta je hteo, a zaustavio se „tek“ na broju tri. Prvi gol je postigao u 17. minutu, a preostala dva u 61. i 69. minutu. Naš reprezentativac Aleksandar Kolarov skrivio je penal u 86. minutu, ali je Kabaljero zaustavio Nejmarov šut sa bele tačke. Brazialc se iskupio samo dva minuta kasnije, kada je ipak bio strelac. Mažić je usput podelio i dva crvena kartona – prvi golmanu „građana“ Bravu u 53. minutu, drugi Žeremiju Matjeu u 73. minutu (drugi žuti). U drugom meču grupe C, Seltik je poražen kod kuće od Menhengladbaha sa 0:2 Golovima Štindla i Hana u nastavku igre.

Što se tiče grupe A, Arsenal i Pari Sen Žermen su, čini se, već bukirali karte za narednu rundu, iako je prošlo tek tri kola. Arsenal je kod kuće deklasirao Ludogorec (6:0) uz het-trik Ozila, dok je Pari Sen Žermen „samo“ tri puta tresao mrežu Bazela (3:0).

Iznenađenje večeri desilo se pod Vezuvom, gde je Napoli poražen od Bešiktaša u grupi B (2:3). Posle početnih 0:1, Italijani izjednačili golom Mertensa u 30. minutu, ali, usledio je hladan tuš, Kamerunac Vinsent Abubakar je u 38. minutu doneo prednost. Onda su domaći mogli da izjednače sa bele tačke, ali je Insinje na startu drugog poluvremena promašio penal. Sudija je nešto kasnije opet pokazao na belu tačku, a Gabjadini je bio precizan – 2:2. Da šok bude potpun pobrinuo se pomenuti Abubakar, koji je postigao pobedonosni gol četiri minuta pre kraja na asistenciju Kvarežme. Benfika je u Kijevu, uz standardno dobrog Ljubomira Fejsu, savladala Dinamo sa 2:0 i ušla u trku za jedno od prva dva mesta.

Na kraju, u grupi D nije bilo iznenađenja – Bajern je deklasirao PSV (4:1), dok je Atletiko slavio u Rusiji protiv Rostova (1:0).