Tokom jučerašnjeg dana objavljena je informacija da će Đoan Penjaroja uskoro sesti na trenersku klupu Partizana, a nekoliko sati kasnije i da crno-beli sa njim dobijaju veliko pojačanje.
Amerikanac Kameron Pejn u nedelju je dogovorio saradnju sa klubom iz Humske, a danas je i definitivno potvrđeno sa njegove strane da će pojačati srpskog i regionalnog šampiona.
NBA igrač sa ogromnim iskustvom nije mogao da čeka zvaničnu objavu kluba, već je putem Instagram storija najavio da stiže u Beograd i da oblači dres evroligaša.

Penjaroja će biti promovisan u utorak, a ostaje pitanje kada će Pejn stići u srpsku prestonicu, kao i da li će biti u konkurenciji za meč sa Makabijem (Tel Aviv) koji se igra u petak.
Partizan je na očajnom učinku (6-11) posle 17. kola Evrolige, pa ukoliko bilo kakvu šansu da se domogne plej-ina, mora što pre da počne sa pobedama.
Pejn je u NBA ligi odigrao 477 utakmica sa prosekom od 7,8 poena, dva skoka i 3,2 asistencije uz 41,9% iz igre i 36,8% za tri poena. U karijeri je igrao za sedam timova, a u ligi je proveo čak deset sezona.
Krenuo je u Oklahoma Siti Tanderima 2015. godine, potom je naredne sezone trejdovan je u Čikago gde je proveo dve i po godine, usledio je prelazak u Klivlend, pa Finiks. Među Sansima je ostavio najbolji utisak uz Krisa Pola, koji mu je bio „mentor“. Stigli su do finala, ali je titulu osvojio Milvoki predvođen Janisom Adetokumbom, pa je Pejn ostao bez šampionskog prstena.
Međutim, Baksi su primetili njegov kvalitet, pa je to bio njegov sledeći tim, kasnije je prešao u Filadelfiju Seventisikserse. Sa ne baš sjajnim učinkom spakovao je kofere, a prethodne sezone imao je korektne partije u Njujorku. Ipak, tokom leta Niksi su saopštili Pejnu da ne računa na njega.
Tada su se otvorila vrata Partizanu, ali dogovor nije postignut. Sve do juče…
Sport.org.rs/B.S./

