Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages.

Svuda pođi – kući dođi. Tako je i u slučaju srpskog fudbalera Nikole Miličića, koji se posle 18 meseci vratio na superligašku scenu.

On je pojačao Radnički iz Kragujevca, tačnije, ponovo obukao dres kluba sa Čika Dače. Tokom zimskog prelaznog roka 2024. godine napustio je „srce Šumadije“, ali, sada ga je put naveo ponovo tamo gde je i stekao fudbalsku afirmaciju i zaradio bogati transfer.

Iako je mlad, sa samo 21 godinom, Miličić je mnogo toga preturio preko svojih leđa. Karijeru je počeo u Kikeru, odakle je prvi put stigao među Kragujevčane, a samo su mu dve godine bile dovoljne da zaradi i bogati transfer u Partizan, koji je u januaru 2024. godine za njega platio 500.000 evra. Da, dobro ste pročitali – pola miliona evropskih novčanica!

Međutim, nije se naigrao u Humskoj, zbog čega je tokom leta pozajmljen Napretku iz Kruševca, gde je odigrao sedam mečeva u svim takmičenjima i vratio se u klub na zimu ove, 2025. godine. Tada je usledio i novi transfer, pojačao je španskog drugoligaša Burgos, ali tek tu nije dobio ni minut.

Svega šest meseci mu je bilo dovoljno u Španiji da prekine saradnju i vrati se u Radnički. Odmah se posle promocije, stavio na raspolaganje treneru Aleksandru Lukoviću, nekadašnjem asu Crvene zvezde.

Sport.org.rs/B.S./

Ostavi komentar

Translate »