Košarkaš Partizana Sterling Braun izjavio je pred utakmicu trećeg kola Evrolige da crno-beli moraju defanzivno da izvrše pritisak na Efes.
Crno-beli dočekuju večeras (20.30) tim iz Istanbula u trećem kolu najelitnijeg klupskog takmičenja.
„Očekujem odličnu utakmicu, oni će izaći da odigraju jako, jer imaju nekoliko odličnih i iskusnih igrača. Mi moramo da uradimo isto to, danas imamo trening, spremni smo“, rekao je Braun.
On je naveo da Obradovićev tim mora da izvrši defanzivan pritisak na Efes i speči otvorene šuteve. Dodao je i da ne oseća da spoljni igrači Partizana imaju veću odgovornost zbog manjka opcija na poziciji centra.
„Ne, ne osećam da je tako. Imamo visoke igrače dole, ovo je timska igra. Ako smo u situaciji da šutnemo otvorenu trojku, uzećemo je. Naši veliki irgači znaju da igraju, čitaju igru, poentiraju, ne šutiraju toliko kao mi, ali mogu promeniti ritam utakmice“, kaže bivši igrač Albe.

Sjajni šuter naglašava da je rano donositi zaključke o igri, hemiji i dometima ekipe iz Humske.
„Ne mogu da kažem da sam zadovoljan, moramo pronaći hemiju, ritam, tek je treća utakmica. Mnogo je dobrih momaka, na terenu i van njega što olakšava stvari. Dobri smo, bićemo još bolji, još je početak sezone. Duga je sezona, idemo utamicu po utakmicu“, poručio je Sterling Braun.
Partizanovo pojačanje Dilan Osetkovski izjavio je da očekuje tešku utakmicu protiv dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope.
„Efes je dobar tim. Očekujem da navijači budu glasni i da ispune dvoranu. Igranje kod kuće, posebno u prvom duelu, donelo je mnogo uzbuđenja i pozitivne nervoze, pozitivno uticalo na nas. Pred kraj utakmice, navijači su nam sigurno doneli dobar osećaj, dok su protivničkom timu napravili problem, bili su glasni„, dodao je Osetkovski.

MVP prošlosezonskog Evrokupa je naveo da se mu odgovara rad sa trenerom Obradovićem.
„Ima svoj način na koji želi stvar da se rade. Daje igračima slobodu, ali ograničeno. Ovo nam je četvrta zvanična utakmica, potrebno je vreme da se svi, posebno ja, Džabari i Šejk, uhodano u ono što želi. Stvari idu dobro i mislim da ćemo nastaviti da napredujemo“, rekao je Osetkovski.
Oba kluba su u uvodna dva kola Evrolige zabeležili po pobedu i poraz. Partizan je poražen u Dubaiju, pa savladao Olimpiju Milano kod kuće, dok je Efes dobio Barselonu, pa izgubio od Makabija u Podgorici.
Sport.org.rs/B.S./