Foto: Sport.org.rs

Evroliga je i posle minulog kola objavila listu najglasnijih Arena, a na vrhu iste, uprkos porazu, nalazi se Crvena zvezda. Delije su imale poseban motiv da „pokidaju“ glasne žice, budući da je protivnik bio litvanski Žalgiris, ali to na kraju nije bilo dovoljno da se upiše trijumf.

Ipak, „utešna nagrada“ došla je u vidu priznanja za najglasniju publiku u 27. kolu, sa nivoom od 107,6 decibela i to u momentu kada je Nikola Kalinić pogodio trojku u prvoj četvrtini.

Na listi su još dva tima, a na drugom mestu našli su se navijači Virtusa iz Bolonje, koji su dostigli nivo od 104,2 decibela protiv Olimpijakosa. Trećeplasirani su navijači Anadolu Efesa, čiji je huk protiv Albe dostigao 102,9 decibela.

Interesantno, iako je Partizan odigrao sjajnu utakmicu protiv Baskonije i slavio važnu pobedu, njegovi navijači nisu na ovoj listi, a razlog tome verovatno leži u kazni zbog koje je kapacitet Arene bio smanjen tada.

Sport.org.rs/O.J./

Ostavi komentar

Translate »