Drugu polusezonu Superlige Srbije Vaterpolisti Radničkog otvorili su pobedom u derbiju sa Šapcem, na svom bazenu, rezultatom 13:7 i napravili lepu uvertiru pred subotnji revanš osmine finala Kupa Evrope u Strazburu. Utakmica je počela minutom ćutanja, zbog smrti poznatog srpskog sudije, Nenada Golijanina, koji je preminuo u Beogradu, posle kraće i teške bolesti.

Šapčani su u ovaj duel ušli jači za crnogorskog reprezentativca Dragana Draškovića i bivšeg igrača Radničkog, Srđana Vuksanovića, koji nastupa za nacionalni tim Kazahstana, dok je njihov najbolji strelac Filip Gardašević pojačao ekipu Novog Beograda. U odnosu na prvi duel koji je Radnički u Šapcu dobio sa 14:13, promena je bilo i na klupi, pa sada Šapčane predvodi Anto Vasović, stariji brat direktora Radničkog Jugoslava Vasovića.

Upravo je Drašković doveo goste u početno vođstvo, pogotkom sa igračem više, posle dva minuta igre. Usledio je munjevit odgovor Kragujevčana i serija od pet golova, za velikih 5:1 na početku druge deonice. Dobro je funkcionisala tranzicija Kragujevčana u tim trenucima, a razbranio se i odlični golman Lazar Dobožanov.

Međutim, ni Šapčani nisu rekli svoju poslednju reč. Vučinić je vezao dva gola, sa igračem više i iz peterca, i primakao svoj tim na „minus dva“ (5:3). Da Radnički mirnije dočeka odmor pobrinuo se Nebojša Toholj, minut i dva sekundi pre poluvremena, a sredinom treće četvrtine Janković je vratio Kragujevčane na četiri gola „viška“ (7:3).

Radnički je održavao tu prednost sve do samog kraja, a u samom finišu došao je i do maksimalnih „plus šest“.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je centar Nikita Krug sa tri gola, a pratili su ga Filip Janković i Stefan Branković sa po dva. Na drugoj strani Đorđe Vučinić je takođe postigao tri pogotka.

Kragujevčani u petak rano ujutru kreću put Francuske, gde ih u subotu, od 19 sati, očekuje revanš meč osmine finala Kupa Evrope, sa Strazburom. Što se domaćeg šampionata tiče, u bazen će već u sredu, kada će u derbiju drugog dela sezone ugostiti vodeći Novi Beograd.