Uprvoj utakmici na domaćem bazenu, vaterpolisti Radničkog savladali su ekipu Vojvodine iz Novog Sada, rezultatom 14:9, u meču trećeg kola Super lige Srbije.

Kao što to tradicija nalaže, duel ovih timova bio je zanimljiv, iako su Kragujevčani sve vreme kontrolisali igru i na kraju sasvim zasluženo stigli do drugog trijumfa u sezoni.

Poveli su već u prvom napadu, pogotkom Nemanje Stanojevića, a potom se igralo gol za gol, sve do sredine uvodne deonice, kada su domaći započeli seriju 5:0 i sredinom druge četvrtine se „odlepili“ na 8:3. Taj niz i desetominutni golgeterski post Vojvođana prekinuo je Mitrović, ali samo na kratko, jer su kapiten Janković i centar Toholj odveli Šumadince na poluvreme sa „plus šest“ (10:4).

Međutim, gosti se nisu predavali, što su nagovestili sa dva pogotka kapitena Maksimovića, između kojih je raspoloženi golman Radničkog Dobožanov uspeo i da skine peterac (10:6). Ipak, da Radnički u poslednji period uđe sa pet golova „viška“ pobrinuo se Stanojević (11:6).

Novosađani su sredinom četvrte četvrtine prišli na tri gola zaostatka (12:9), ali to je bilo sve što su uspeli da urade, jer su Rašović i Radulović otklonili sve dileme oko pobednika.

Najraspoloženiji u pobedničkom sastavu sa četiri gola bio je Nemanja Stanojević, a po tri su dodali Marko Radulović i Miloš Miličić, baš kao i Maksimović na drugoj strani.

U narednom kolu Radnički gostuje ekipi Starog grada.

Izvor: Pressek