VAR tehnologija i u rukometu na EP u Hrvatskoj

Video tehnologija i u rukometu na EP u Hrvatskoj

Po uzoru na ostale sportove, među kojima je pre rukometa i fudbal počeo da koristi savremene metode, kod zapisničkog stola biće ekran dostupan samo sudijama.

Evropsko prvenstvo u rukometu doživeće revoluciju jer će se u Hrvatskoj prvi put koristiti video-tehnologija za sporne situacije.

Po uzoru na ostale sportove, među kojima je pre rukometa i fudbal počeo da koristi savremene metode, kod zapisničkog stola biće ekran dostupan samo sudijama i na njemu će moći da se gledaju željene situacije.

– Neće gledati snimke na svaku reakciju igrača, već samo na grube prekršaje koji su prošli ispod radara, a koji mogu rezultirati kaznom isključenja od dva minute ili crvenim kartonom. Igra će se prekidati i kod provere da li je lopta ušla u gol ili nije- izjavio je za Sportske novosti hrvatski sudija Boris Milošević koji će deliti pravdu na EP.

Evropsko prvenstvo startuje u petak kada se sastaju Hrvatska i Srbija od 20.30 u Splitu, nakon što prethodno otvore turnir Island i Švedska iz iste A grupe.

Izvor i foto Novosti

Pročitajte i ovo:

Ostavi komentar

Translate »
%d bloggers like this: