UPUTSTVO Ko sve igra, kakav je sistem i kako se ide u nokaut fazu Evrobasketa

Uputstvo za Evrobasket – Evropsko prvenstvo u košarci, 40. po redu, prvi put se održava u četiri zemlje, domaćini su Turska, Rumunija, Izrael i Finska od 31. avgusta do 17. septembra, a 24 reprezentacije raspoređeno je u četiri grupe. Kako se igra šampionat, kako se prolazi dalje i sve detalje donosi vam Blicsport.

Srbija je otišla u Istanbul i te kako oslabljena, bez sedmorice sa Olimpijskih igara u Riju, i igraće u D grupi sa domaćinom Turskom, Velikom Britanijom, Belgijom, Rusijom i Letonijom, sa kojom se sastaje u 1. kolu (petak, 16).

Svaka od 24 reprezentacije će u grupi odigrati po pet utakmica, a najbolje četiri će proći u nokatu fazu. Parovi se ukrštaju tako što će se u osmini finala sastavi prvoplasirani iz A i četvrtoplasirani iz B grupe, odnosno lider C grupe sa onom selekcijom koja bude četvrta u D grupi, kao i što će oni koji budu drugi i treći međusobno u duel.

„Orlovi“ će za potencijalne rivale, ukoliko prebrode grupnu fazu, u borbi za četvrtfinale imati selekcije iz C grupe u kojoj su Hrvatska, Crna Gora, Španija, Češka, Mađarska i domaćin Rumunija. Jasno je da su poslednje dve pomenute najslabije u izuzetnoj konkurenciji.

EP će se igrati u četiri grada i pet hala. Najmanja je ona „Polivalent“ u Klužu kapaciteta 10.000 mesta, prati je „Menora Mivtačim“ sa 11.000 mesta u Tel Avivu, dok hala „Hartvol“ u Helsinkiju može da ugosti 14.000 navijača.

Grupna faza u Istanbulu će se igrati u „Ulker areni“ na čije tribine staje 13.000 gledalaca, dok će domaćin nokaut faze biti „Sinan Erdem“ kapaciteta 16.000.

Srbija će najpre na Letoniju i Rusiju, pa posle dana pauze slede sudari sa Turskom i Velikom Britanijom, a za kraj takmičenja u D grupi sa Belgijom 7. septembra.

Evo i sastava svih grupa, odnosno rasporeda svih utakmica grupne faze sa satnicom.

GRUPA A (Helsinki)

Poljska, Grčka, Francuska, Finska, Island, Slovenija

31. avgust, četvrtak

Slovenija – Poljska    12.45

Island – Grčka    15.30

Francuska  – Finska    19.00

2. septembar, subota

Poljska – Island    12.45

Grčka – Francuska    15.30

Finska – Slovenija    19.00

3. septembar, nedelja

Francuska – Island    12.45

Slovenija – Grčka    15.30

Finska – Poljska    19.00

5. septembar, utorak

Island – Slovenija    12.45

Poljska – Francuska    15.30

Grčka – Finska    19.00

6. septembar, sreda

Slovenija – Francuska    13.45

Grčka – Poljska    16.30

Finska – Island    19.45

GRUPA B (Tel Aviv)

Ukrajina, Izrael, Litvanija, Gruzija, Italija, Nemačka

31. avgust, četvrtak

Nemačka – Ukrajina    14.45

Litvanija – Gruzija    17.30

Italija – Izrael    20.30

2. septembar, subota

Gruzija – Nemačka    14.45

Ukrajina – Italija    17.30

Izrael – Litvanija    20.30

3. septembar, nedelja

Gruzija – Ukrajina    14.45

Litvanija – Italija    17.30

Nemačka – Izrael    20.30

5. septembar, utorak

Ukrajina – Litvanija    14.45

Italija – Nemačka    17.30

Izrael – Gruzija    20.30

6. septembar, sreda

Nemačka – Litvanija    13.45

Gruzija – Italija    16.30

Izrael – Ukrajina    19.45

GRUPA C (Kluž)

Hrvatska, Češka, Španija, Crna Gora, Rumunija, Mađarska

1. septembar, petak

Mađarska – Hrvatska    14.00

Španija – Crna Gora    16.45

Rumunija – Češka    19.30

2. septembar, subota

Crna Gora – Mađarska    14.00

Češka – Španija    16.45

Hrvatska – Rumunija    19.30

4. septembar, ponedeljak

Mađarska – Ćeška    14.00

Crna Gora – Hrvatska    16.45

Španija – Rumunija    19.30

5. septembar, utorak

Češka – Crna Gora    14.00

Hrvatska – Španija    16.45

Rumunija – Mađarska    19.30

7. septembar, četvrtak

Češka – Hrvatska    13.30

Mađarska – Španija    16.15

Crna Gora – Rumunija    19.45

GRUPA D (Istanbul)

Velika Britanija, Rusija, SRBIJA, Letonija, Turska, Belgija

1. septembar, petak

Belgija – Velika Britanija    13.15

Srbija – Letonija    16.00

Turska – Rusija    20.00

2. septembar, subota

Letonija – Belgija    13.15

Srbija – Rusija    16.00

Velika Britanija – Turska    20.00

4. septembar, ponedeljak

Letonija – Velika Britanija    13.15

Belgija – Rusija    16.00

Srbija – Turska    20.00

5. septembar, utorak

Rusija – Letonija    13.15

Srbija – Velika Britanija    16.00

Turska – Belgija    20.00

7. septembar, četvrtak

Rusija – Velika Britanija   13.30

Srbija – Belgija    16.15

Letonija – Turska    19.45

Izvor i foto Blic

Pročitajte i ovo:

Ostavi komentar

Translate »
%d bloggers like this: