Hrvatski fudbal zavijen je u crno! Bivši fudbaler Hajduka i Osijeka, Josip Lukačević preminuo je u 42. godini, prenoeo je portal „24sata.hr“.
Radi se o fudbaleru koji je posle igračke karijere odlučio da se posvetio trenerskom poslu, a vest o smrti je potvrdio njegov poslednji klub UFC Croatia Salcburg.
Kako se nezvanično navodi, Lukačević je ostavio iza sebe brojne prijatelje i porodicu, preminuo je od posledica moždanog udara na fudbalskom terenu.
– Teška srca moramo da objavimo da nas je naš trener, igrač i prijatelj Josip Lukačević danas, potpuno neočekivano i prerano, zauvek napustio – piše na početku objave.
Josip je rođen 3. novembra 1983. godine u Brčkom, karijeru je počeo u Orašju. Za Splićane je upisao četiri prijateljske utakmice, a najviše se pokazao u Cibaliji i Osijeku, gde je na 78 utakmica nastupio u elitnom rangu Hrvatske.
Ossim toga, igrao je u Bosni i Hercegovini, Rusiji, a karijeru je završio gde je i započeo – u Orašju. Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine zabeležio je samo jedan meč.
– Svojim znanjem, karakterom i osećajem oblikovao je naš tim u ono što je danas: uigran tim koji može da se nosi sa svakim protivnikom – stoji u objavi kluba UFC Croatia Salcburg.
Sport.org.rs/B.S./

