Fudbaleri Partizana nastavili su sa pobedama u šampionatu Srbije, pošto su u meču 28. kola kao gosti savladali ekipu Bačke sa 4:0.

Ekipa Aleksandra Stanojevića nastavila je u Bačkoj Palanci sa odličnim igrama i sa serijom pobeda – crno-beli su zabeležili 18. trijumf u nizu, 16. u Linglong Superligi.

Partizan je dominirao tokom svih 90 minuta, a Bačka nije uspela da stvori ozbiljniju priliku pred golom Popovića.

Crno-beli su se mučili dok nisu postigli prvi pogodak, a u nastavku je na terenu postojao samo jedan tim, pa Bačka može da bude zadovoljna što gosti nisu postigli još koji pogodak.

Počelo je sa šansama za Holendera. Reprezentativac Mađarske je prvo pogodio stativu, a u sledeća dva navrata dobro je intervenisao golman Milojević.

Bačka je pokušavala udarcima iz daljine, ali je Popović svaki put bio odlično postavljen.

Partizan je do prednosti došao u 44. minutu. Asano je odlično prošao po desnoj strani, uputio centaršut, a Vujačić se našao na pravom mestu i glavom zatresao mrežu domaćih.

Veliki peh zadesio je crno-bele u samom finišu prvog dela – Holender se ozbiljnije povredio, a na poluvremenu umesto njega u igru je ušao francuski napadač Bajebek.

Partizan je u drugih 45 minuta pružio još sigurniju partiju, a kao nagrada došli su pogoci.

Prvo je Asano u 59. minutu postigao 16. pogodak u sezoni, posle odlične asistencije Jojića, da bi u 62. minutu Lazar Marković pogotkom krunisao akciju Asana i Bajebeka.

Konačan rezultat postavio je mladi Nemanja Jović, posle centaršuta Lazara Markovića.

Crno-beli su tako stigli do 71. boda u sezoni, šest manje od vodeće Crvene zvezde, koja svoj meč 28. kola igra nešto kasnije protiv Mladosti iz Lučana.

Bačka je ostala poslednja na tabeli sa samo 15 osvojenih bodova.

U Linglong Superligi sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacija, a naredni meč crno-beli igraju u Beogradu protiv Metalca 3. aprila.