Juniorski tim Crvene zvezde (U18) osvojio je peto mesto na Evroliginom ANGT razvojnom turniru u Beogradu, pošto je u meču za plasman posle velikog preokreta savladao ekipu Partizana rezultatom 75:67.
Zvezda i Partizan su grupnu fazu turnira završili sa skorom 1-2, što je bilo dovoljno samo za borbu za utešnu petu poziciju.
Klub iz Humske je bolje otvorio meč, u jednom momentu crno-beli su imali i velikih +16 (31:15), ali nije uspeo da sačuva prednost.
Zvezda je zaigrala sjajno u drugom poluvremenu, već u trećoj deonici stigli su do preokreta i rutinski priveli utakmicu kraju.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Stefan Marjanović sa 19 poena, dok su po 11 ubacili Novak Pavlović i Jovan Bikić.
U ekipi Partizana blistao je Daris Sijarić – ubacio je 22 poena, imao 13 skokova, pet asistencija, četiri „krađe“ i jednu blokadu. Živko Mirković je zastao na 15 poena, uz pet asistencija i tri skoka.
Sport.org.rs/B.S./