Foto: Profimedia

Španski sud traži četiri godine i devet meseci zatvora za trenera Reala Karla Anćelotija!

Italijanu se sudi zbog sumnje da je nije platio milion evra poreza na platu u „kraljevskom klubu“, tokom njegovog prvog mandata od 2013. do 2015. godine.

Tužioci uz zatvorsku kaznu od četiri godine i devet meseci traže da Anćeloti plati i novčanu kaznu od 3,2 miliona evra.

Foto: Twitter/Grock/Printscreen

„Don Karlos“ je optužen da je plaćao porez samo na stvarnu platu i da je u poreskim prijavama prikrio prihode od prava na korišćenje njegovih fotografija.

– Što se mene tiče, ponašao sam se u skladu sa propisima – rekao je Anćeloti na jučerašnjem saslušanju pred sudom u Madridu gde je negirao krivicu.

Šef struke evropskog šampiona je na saslušanju izjavio da mu je Real ponudio neto platu od šest miliona evra i da je potom sve prepustio njegovim finansijskim savetnicima.

– Mislio sam da je to sasvim normalno jer su u to vreme svi igrači i prethodni trener učinili isto. Za trenere ne znači isto što i za igrače jer mi ne prodajemo dresove – objasnio je Italijan na sudu.

Sport.org.rs/B.S./

Ostavi komentar

Translate »