Novosađani slavili u Požarevcu, Morava minimalno slavila u derbiju začelja protiv Jugovića

Metaloplastika – Šamot 23:26 (12:12)

Šabac – Dvorana: Zorka. Gledalaca: 1.500. Sudije: Knežević i Lončarević (Beograd). Sedmerci: Metaloplastika 2 (2), Šamot 3 (3). Isključenja: Metaloplastika 2, Šamot 6 minuta. Semafor: 3:3 (8), 7:7 (20), 11:11 (28), 17:14 (39), 20:20 (48), 23:24 (57).

METALOPLASTIKA: Maksimović (8 odbrana), Dragićević 4, Vorkapić 3, Milovanović 4, Dragutinović 4, Srdanović, Došen, Marinović 2, Rajković 2, Petrović 1, Milenković (4 odbrane), Đukić 2, Protić, Mitrović 1, Jevtić, Bozoljac.

ŠAMOT 65: Pešić 4, Ilić, Ranković 4, Lomić 2, Živojinović 2, Radosavljević 2, Praščević, Čolović, Glišić 2, Tomić, Milinić 3, Mitrović, Nikolić 7, Đorđević (18 odbrana).

Ni 1.500 navijača prisutnih u hali Zorka nije uspelo da pomogne Metaloplastici, da u ovom važnom susretu, savlada Šamota.

Prvo poluvreme je bilo ravnopravno sa obe strane, što pokazuje i rezultat poluvremena. Drugi deo utakmice domaći su počeli znatno angažovanije, pa su tako u 46. minutu imali i dva gola prednosti. Istu prednost su zadržali i do 53. minuta međutim, u poslednjim minutima, u poslednja tri minuta, posle grešaka domaćih i sjajnih odbrana gostujućeg golmana, meč je prelomljen. D. Mitrić