Nekadašnji NBA košarkaš, a sada trener LA lejkersa Džej-Džej Redik, dao je jednu veoma smešnu izjavu na poluvremenu meča sa Vašingtonom.
Lejkersi su uspeli da slave sa 120:101, ali su u prvoj četvrtini imali napadačkih problema, pogotovo u šutu sa distance.
Nekoliko lopti je „izlazilo iz koša“, pa je Redik imao zanimljivu, naravno komičnu izjavu povodom toga.
„NBA liga je uvela tehnologiju kao u onom filmu. Stavila je neki čip u loptu i tako namerno namestila da promašimo neke šuteve. Videli ste da lopta ulazi, pa izlazi iz koša“, uz osmeh je izjavio Redik.
JJ Redick says the basketballs the NBA is using are rigged with microchips and that’s why Lakers had 5 shots go in-and-out pic.twitter.com/p08CyjMjUo
— LakeShowYo (@LakeShowYo) March 31, 2026
Do kraja meča, tim iz Kalifornije pronašao je svoj ritam i pogađao iz gotovo svih pozicija, pa je tako stigao do 12. pobede u poslednjih 13 mečeva.
Iako je debitant u trenerskom poslu, Redik radi odličan posao sa Lejkersima, koji se nalaze na visokoj trećoj poziciji na tabeli Zapadne konferencije NBA lige.
Na sedam mečeva do kraja regularne sezone, „jezeraši“ su šampioni u svojoj diviziji i nalaze se na dobrom mestu pred početak plej-of faze takmičenja.
Sport.org/AP

