Nije Federer ali jeste šampion – Mesec dana je stariji od Đokovića, za njega možda niste nikad čuli, a i on je postao Grend slem šampion.

Teniski svet ne prestaje da se divi legendarnom Švajcarcu na uspehu koji je postigao u nedelju osvajanjem Vimbldona, ali on nije bio jedini pobednik turnira.

Šveđanin Stefan Olson je takođe pobedio u muškoj konkurenciji, na turniru za momke u invalidskim kolicima.

Olson je kao sedmi igrač sveta u svojoj konkurenciji u finalu Vimbldona pre nekoliko dana savladao Gustava Fernandeza, prvog igrača na svetu i osvojio titulu sa 7:5, 3:6, 7:5. Na putu do titule „osvetio“ se i Škotu Gordonu Ridu koji ga je prošle godine pobedio u finalu.

Rid je na turnir došao kao prvi igrač, sada ga je na tom mestu zamenio Argentinac Fernandez, pa je Olson praktično pobedio dvojicu „brojeva 1“ na istom turniru.

Koliko igranje u kolicima može da bude teška disciplina proverio je i Novak Đoković na ovogodišnjem Australijan Openu.

Izvor i foto B92

Ostavi komentar

Translate »