Trener minhenskog Bajerna i nekadašnji selektor srpskih košarkaša, Svetislav Pešić, komentarisao je dosadašnje učinke Crvene zvezde i Partizana u Evroligi.
Trofejni stručnjak čestitao je svom bivšem klubu, crveno-belima na sjajnim rezultatima, ishvalio mlađeg kolegu Sašu Obradovića, a onda se osvrnuo i na krizu u taboru srpskog i regionalnog šampiona.
Popularni „Kari“ napominje da je javnost u Srbiji nemilosrdna prema „večitima“ i ne krije da ga užasava to što mnogi daju sebi za pravo da komentarišu stručnjake koji su se dokazali u trenerskom poslu.

„Saša je vrhunski trener, jedan od naših najboljih trenera. Ima ogromno iskustvo, radio u dosta zemalja, izgradio ime, jedanput došao u Zvezdu, pa otišao, vratio se, on je dete Zvezde. Njega mediji i javnost ne treba previše da ocenjuju, jer nisu baš kompetentni da ocenjuju trenera takve klase i takvog znanja. Video si, ovi takozvani „self promoteri“, njih pitaju da objasne pobedu i poraze oni pričaju o sebi, kako bi oni i kako su oni nekada.“, istakao je bivši selekor Srbije i dodao:
„Zvezda izgubi dve utakmice i odmah se postavlja pitanje zašto nisu počeli sa ovom postavom, zašto nije uzeo tajm-aut? To je kod nas humor, da li je žalosno ili humor. Ti takvog jednog trenera proveravaš. Ko si bre ti? Ko si ti da proveravaš trenera i da ga ocenjuješ. Trenera ocenjuje njegov rad i njegovi šefovi“.
Posle novih čestitki upućenih na račun Crvene zvezde, osvrnuo se na dešavanja u Partizanu. Prema njegovim rečima, najveći uzrok loših rezultata ove sezone je povreda ključnog igrača Karlika Džonsa, reprezentativca Južnog Sudana.
„Zvezda igra fantastično, dobili su Monako koji je kandidat za Fajnal-for, dobili su Bolonju koja igra fantastičnu ekipu. Čestitam Zvezdi, sa svim tim problemima, povredama i porazima, pravi tim je onaj, desilo se, ali moramo da pobedimo sledeću. Voleo bih da Partizan izađe iz krize. Povredio se Marinkovići onaj Amerikanac. Pa, ljudi moji, da li ste vi normalni? Najbolji igrač je van ekipe tri meseca, da li vi stvarno mislite da može da se pobeđuje bez najboljeg igrača. Dobar si trener onoliko koliko su ti dobri igrači. Ne znaš da li je smešno ili tužno“, zaključio je Svetislav Pešić.
Sport.org

