Košarkaši Partizana sutra u Barseloni igraju jedno od preostalih šest „finala“ u Evroligi. Protiv direktnog rivala u borbi za plasman dalje – ne treba pričati koliku važnost nosi duel u Španiji. Dan pre početka meča, nenadano se pojavio bitan faktor koji će umnogome uticati na ishod meča – Kevin Panter. Iako je postojala određena šansa za tako nešto, niko nije bio optimista u Kataloniji da će bivši kapiten crno-belih zaigrati upravo protiv svog kluba. Međutim, prema izjavi trenera Barselone, Đoana Penjaroje, plejmejker će se nakon četiri sedmice i oporavka od povrede ponovo naći na parketu sutra.
– Odradio je veliki deo treninga juče. Nije još na 100 odsto, ali ako sve bude kako treba, biće na raspolaganju sutra, rekao je šef struke katalonskog kluba.
Prokomentarisao je Penjaroja i sjajne partije Obradovićeve ekipe u poslednje vreme.
– Partizan je u odličnoj formi, posle Olimpijakosa, najboljoj u Evroligi tokom poslednja dva meseca. Veoma su čvrsti, igraju dobro odbranu i imaju drugi najveći broj ukradenih lopti u takmičneju. Takođe, vratili su im se neki igrači koji su bili van stroja. Ide im dobro sa trenerom koji ima veliki autoritet – dodao je trener Barselone.
Duel 29. runde Evrolige u Blaugrani počinje sutra u 20.45 časova.
Sport.org.rs/O.J./