Partizan, Olimpija Panteri sada imaju po pet pobeda i poraza, na tabeli dele pozicije od četvrte do šeste

Imao je FMP šansu da se osami na četvrtoj poziciji ABA lige, ali je izgubio u jednom od derbi mečeva desetog kola na gostovanju Olimpiji u LJubljani.

Rivali su u dvorani „Tivoli” bili uglavnom izjednačeni, te je na primer sedam minuta pre kraja rezultat glasio 55:55. Ali, tada je domaćin vezao šest poena, trojku je ubacio Lorbek, a koš iz igre i jedno slobodno bacanje Hrovat (61:55).

Imao je domaćin i „plus osam” na dva i po minuta pre kraja (65:57), a kad je Oliver vratio trojku Nenadiću, trener gostiju tražio je tajm-aut, na stotinak sekundi pre kraja (68:60). Ali, za preokret je bilo kasno…

Olimpiju su do pobede predvodili Morgan sa 18 poena, te Lorbek sa 17 i Hrovat sa 15. Na drugoj strani, bolji od ostalih bili su Čović sa 13, Pot sa 12 i Radanov sa deset bodova.

Semafor desetog kola ABA Lige:
Olimpija – FMP 73:64 (19:18, 17:15, 15:16, 22:15)
19,00: Mornar – Cibona
Ponedeljak:
18,00: Mega Bemaks – Zadar
21,00: Crvena zvezda – Igokea
Subota:
Cedevita – MZT 77:65 (24:8, 20:25, 18:22, 15:10)
Budućnost – Partizan 86:79 (24:20, 31:23, 16:26, 15:10)
Tabela: Budućnost 9-1, Cedevita 7-3, Crvena zvezda (meč manje) 7-2, Partizan, FMP i Olimpija po 5-5, Igokea (meč manje) i Mornar (meč manje) po 4-5, Mega (meč manje), Cibona (meč manje) i Zadar (meč manje) po 3-6, MZT 2-8.