Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je u gostima Tursku sa 36:30 u pretposlednjem kolu kvalifikacione grupe 6 za plasman na Evropsko prvenstvo 2022. godine.

Prvi deo meča u Turskoj je bio tvrd i neizvestan, pošto je domaćin, poslednji na tabeli u kvalifikacionoj grupi, pružila daleko veći otpor nego u prethodnim mečevima.

Igralo se gol za gol, sve dok Srbija nije vezala dva gola i povela sa 11:9.

Turska je preokrenula, ali je Srbija na poluvreme otišla sa golom prednosti – 17:16.

Međutim, u nastavku je Srbija igrala sve bolje i uvećavala prednost iz minuta u minut, pa je u jednom trenutku imala prednost od šest golova – 28:22.

Sanja Radosavljević je postigla deset golova i bila najefikasnija na meču.

U poslednjem kolu kvalifikacija, Srbija igra protiv Islanda u Zrenjaninu u subotu od 18 sati.

Srbija je druga na tabeli sa šest bodova iz pet utakmica, a prva je Švedska sa šest bodova iz četiri utakmice.

Island je na trećem mestu sa četiri boda iz četiri meča, dok je Turska poslednja.