Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Roberta Karbaljes Baenu 3:0 (6:4,6:1,6:2) i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa posle nešto više od dva sata igre.

Đoković će u narednoj fazi turnira igrati sa boljim iz duela Gaela Monfilsa i Lorenca Musetija.

Igrači su na samom startu meča razmenili po brejk, da bi Đoković i u drugom gemu protivnika imao brejk prilike i to tri vezane. Izvukao se u tim trenucima Karbaljes Baena i ostao u igri za prvi set. Nije bilo brejkova sve do desetog gema kada je Španac servirao za ostanak u setu. Iskoristio je Novak njegovu nervozu i u pravom trenutku napravio brejk što je značilo i osvajanje prvog seta.

U drugom setu je postojao samo jedan igrač. Đoković je odmah napravio brejk i vrlo rano poveo sa 4:0. Bez problema je priveo set kraju Srbin i došao na korak od pobede.

Sličan scenario gledali smo i u trećem delu igre. Jednostavno je Novak bio mnogo kvalitetniji igrač i nije dozvolio Karbaljes Baeni nikakvu šansu za eventualni povratak u meč.