Partizan je u ponedeljak ubedljivo savladao FMP i napravio odličnu uvertiru za Barselonu, a pobedu je obeležio i povratak Frenka Nilikine. Francuz se posle gotovo tačno dva meseca vratio na parket i sa osam poena odmah pokazao da će biti veoma važan za Željka Obradovića.
– Još uvek nisam maksimalno spreman i treba vremena da se vrati stara forma, ali to nije nešto čime se opterećujem. Idemo korak po korak, dan po dan, zajedno rastemo kao ekipa i uveren sam da ćemo imati odličan završetak sezone, rekao je Nilikina.
Poslednji meč pre ovog Nilikina je odigrao 11. januara u Čačku.
– Situacije kada ste sprečeni da izađete na parket i pomognete saigračima su uvek teške. Zaostajete za timom, morate da se vratite u ritam i ta se uklopite u grupu. Međutim, saigrači i stručni štab su sjajni, svi su bili uz mene. Sve je to sad iza mene, a ja se nadam da ćemo svi biti zdravi do kraja. Trener Željko Obradović mi je govorio u ovom periodu da dajem sve od sebe, a ostalo ne želim da otkrivam, neka to ostane naša tajna – dodao je Francuz.
Partizan u petak od 20.45 časova gostuje Barseloni, direktnom konkurentu u borbi za plej-of Evrolige.
– Ono što svakako očekujemo od tog okršaja jeste visok ritam tokom svih 40 minuta, a ja se nadam da sam spreman za tako nešto, završio je Nilikina.
Sport.org.rs/O.J./