Nije moglo bez Ivane, Dudaša i Asmira: Srbija ispala u treću ligu za ekipno prvenstvo Evrope u atletici

Bez Ivane i ostalih teško – Srbija nije uspela da ispuni cilj i ostane u drugom rangu ekipnog prvenstva Evrope u atletici

Reprezentacija Srbije u atletici završila je ekipno prvenstvo Evrope druge lige na 10. mestu od ukupno 12 reprezentacija, što nije bilo dovoljno za opstanak u ovoj grupi.

Srbija je na prvenstvo u Tel Avivu došla značajno oslabljena, bez Ivane Španović, Mihaila Dudađa o Asmira Kolašinca, koji se pripremaju za Svetsko prvenstvo u Londonu, koje je na proigramu ove godine.

Bez njih, nije se moglo do cilja koji je zacrtan pre takmičenja, da Srbija bude među osam ekipa, i da tako izbori opstanak u ovoj grupi za ekipno prvenstvo Evrope.

Izuzev Amele Terzić, koja je briljirala i prvog i drugog dana takmičenja, pobedama u trkama na 3.000 i 1.500 metara, ostali reprezentativci nisu imali toliko dobre rezultate, što se odrazilo na tabelu na samom kraju.

U muškoj konkurenciji je Srbiji najviše bodova doneo Milan Ristić, koji je u trci na 110 metara s preponama završio kao treći, rezultatom od 13.49 sekundi, što je za samo jednu stotinku sporije od norme za Svetsko prvenstvo u londonu.

Srbija je posle prvog dana bila na 8. mestu, i držala se tu do samog finiša, ali je muška štafeta je na kraju diskvalifikovana, te Srbija u toj disciplini ostala bez bodova, oa ju je Austrija pretekla za dva boda.

Printskrin: tel-aviv2017.co.il/

Printskrin: tel-aviv2017.co.il/

Ostali rezultati drugog dana:

– Aleksandra Ivanović, 4.mesto, bacanje kladiva – 61.12m

– Olivera Jevtić, 4.mesto, 5000m – 16:32,95

– Ivana Petković, 6.mesto, 100m prepone – 13.61s

– Zorana Barjaktarović, 6.mesto, 200m – 23.84s

– Miloš Savić, 6.mesto, skok motkom – 5.10m

– Branko Pauković, 6.mesto, bacanje koplja – 72m.

– Lazar Anić, 7.mesto, troskok – 14.80m

– Milica Gardašević, 7.mesto, skok udalj – 6.19m

– Marko Vozab, 8.mesto, 800m – 1:50,05

– Aleksa Kijanović, 8.mesto, 200m – 21.59s

– Miloš Mitrović zauzeo, 9.mesto, 3000m stipl – 9:36,61

– Zorana Bukvić, 9.mesto, skok uvis – 1.69m

– Dragana Tomašević, 11.mesto, bacanje kugle – 13.17m

– Marko Perić, 11.mesto, bacanje diska – 48.32m

– Nemanja Stojanović, 12.mesto, 3000m – 9:10,90

– Ženska štafeta 4*400m u sastavu: Salaški, Ćirić, Kaličanin, Jakšić zauzela je peto mesto sa rezultatom 3:37,18.

– Muška štafeta 4*400m u sastavu: Raović, Vukadinović, Bojanić i Marković je diskvalifikovana.

Izvor i foto Telegraf

Pročitajte i ovo:

Ostavi komentar

Translate »
%d bloggers like this: