Mladost na iskustvo srušila Partizan na Banjici

Mladost savladala Partizan

Derbi drugog kola Regionalne lige na Banjici pripao je gostima. Partizan nije uspeo da pronađe pravo rešenje protiv iskusnijeg rivala.

Partizan – Mladost 5:9 (1:4, 0:1, 3:2, 1:2)

Bazen Banjica. Gledalaca 500. Sudije: Radičević (Hrvatska), Stanojević (Srbija). Igrač više: Partizan 7 (3), Mladost 11 (5). Peterci. Mladost 1 (1).

PARTIZAN: Rističević (1 odbrana), Kasum, F. Janoković, Lukić, Lazić 2, Tomić, M. Janković 1, Andrejević, Manojlović, Radojević, Radonjić, Aksentijević, Belopavlović, Vučinić 1. Trener: Ćirić.

MLADOST: Marcelić (10 odbrana), Radu 1, Zović 1, Bajić, Vallečić, Bukić 3, Vlahović, Lazić 1, Marković 1, Paškvalin, Lipar, Bašić 2, Jukić, Smolčić. Trener: Bajić.

Do izražaja je došao i individualni kvalitet pojedinaca iz redova Mladosti. Crno-beli su na momente pokazali potencijal ali nedovoljno za konkretniji rezultat. Gosti su se bolje snašli u brzoj igri sa mnogo isključenja na obe strane.

Između trećeg i šestog minuta Partizanova odbrana je tri puta kapitulirala. Sva tri gola u režiji Luke Bukića, reprezentativca Hrvatske. Taj period kao da je odredio dalji ishod meča.

Partizan je prvi gol dao tek na 1,27 pre kraja prve četvrtine. Za 1:4 pogodio je Đorđe Lazić. Dugo se čekalo i na drugi gol Beograđana.

Tek u drugom minutu treće deonice ponovo se tresla mreža sjajnog Marcelića. Savladao ga je Đorđe Vučinić za 2:5. Ponovo je pogodio Lazić, probudio nadu. J

oš nekoliko sjajnih prilika nije iskorišćeno za hvatanje priključka a onda je stigla kazna. Andrija Bašić pa Franko Lazić vraćaju osetnu prednost gostima. Do kraja, crno-beli više nisu ozbiljnije pretili da ugroze vođstvo rivala.

Već u sredu na Banjici gostuje OŠC na premijeri Lige špampiona, a u petak u Regionalnoj ligi Partizan gostuje Primorju.