Fudbaleri moskovskog CSKA, koje sa klupe uspešno predvodi Marko Nikolić, večeras su se plasirali u finale Kupa Rusije, nakon prave drame protiv velikog rivala – ekipe Zenita iz Sankt Peterburga.
Posle poraza 0:2 u prvom meču, „armejci“ su večeras na domaćem terenu uzvratili istom merom – 2:0 u regularnom delu – a zatim su penal-serijom 4:3 overili plasman u borbu za trofej.
Protivnik u finalu biće bolji iz duela Spartak – Rostov, koji je na programu sutra.

CSKA je prvi put zatresao mrežu u 37. minutu, kada je Kisljak doneo prednost. Do kraja poluvremena domaći su imali priliku da povećaju vođstvo sa bele tačke, ali je Obljakov promašio jedanaesterac.
U drugom poluvremenu CSKA je nastavio da napada, ali je Zenit dugo odolevao. Ipak, pritisak se isplatio u 92. minutu – Krugovoj je perfektno centrirao iz kornera, a Musajev je glavom matirao golmana Adamova za 2:0 i penal-seriju.
U seriji jedanaesteraca briljirao je golman Torop, koji je odbranio prvi šut Soboljeva, dok su CSKA-ovi izvođači bili sigurni.
U timu CSKA nastupio je Milan Gajić, dok su za Zenit igrali Strahinja Eraković (starter) i Ognjen Mimović (klupa). Bivši kapiten Partizana Saša Zdjelar nije bio u protokolu.
Sport.org.rs/B.S./