Posle tri nedelje pauze, biće nastavljeno takmičenje u Ligi šampiona. Evo svih korisnih informacija pred prvi takmičarski dan, u utorak.

Posle tri nedelje pauze sutra se nastavlja takmičenje u Ligi šampiona, a prvog dana trećeg kola izdvaja se duel u Lionu gde gostuje šampion Italije Juventus!

Torinski tim u Francusku dolazi u sjajnoj formi posle šest vezanih pobeda u svim takmičenjima, dok Lionu ne ide najbolje u šampionatu, tek je osmi, a dodatno je uzdrman porazom od lidera Nice (2:0).

U prethodna dva međusobna meča Juventus je oba puta slavio, a novim trijumfom bi praktično izbacio Lion iz trke za osminu finala Lige šampiona.

Drugi meč H grupe igra se u Zagrebu, gde Dinamo dočekuje Sevilju sa nadom u prvi bod(ove) ove sezone u elitnom takmičenju.

E grupa donosi trenutno najveću neizvesnost, lider Monako ide u hladnu Moskvu na noge CSKA, srpskog reprezentativca Zorana Tošića, dok će u Leverkuzenu Hjon-Min Son biti u centru pažnje jer predvodi napad Totenhema protiv bivšeg kluba Bajera.

Legija je na “strljani” u Madridu braniocu trofeja Realu, koji će juriti gol razliku jer je konkurent Borusija iz Dortmunda do vrha napunila mrežu Poljaka u Varšavi.

Madriđani žele osmu uzastopnu pobedu na svom terenu u Ligi šampiona, čime bi postavili rekord, i sve osim toga bilo bi veliko iznenađenje.

Dortmund imaće težak posao na gostovanju lisabonskom Sportingu, čiji su članovi Lazar Marković i Radosav Petrović, što će možda biti i najlepša utakmica večeri.

Maksimalni Lester ima priliku da trijumfom protiv Kopenhagena dođe na korak od druge faze, dok Porto ima imperativ pobede u Brižu.

Povrede i suspenzije:

CSKA: Jeremenko je suspendovan, a Pomazun povređen. Džagojev, Kauna i Olanare su pod znakom pitanja.

Monako: Dirar je povređen, a Ture pod znakom pitanja.

Leverkuzen: Pohjanpalo, Belarabi i Jurčenko su povređeni, Bender rovit.

Totenhem: Kejn i Aldervireld su pod znakom pitanja.

Sporting: Silva i Spalvis su povređeni, Petrović, Džeferson i Semedo roviti.

Dortmund: Šmelcer i Subotić su povređeni, Đio, Durm, Bender, Širle, Kastro, Gereiro i Papastatopulos pod znakom pitanja.

Real Madrid: Ramos, Modrić i Kasemiro su povređeni.

Legija: Pazdan je rovit.

Lester: Mendi, Džejms, Okazaki i Čilvel su pod znakom pitanja.

Kopenhagen: – .

Briž: Refaelov, Engels, De Bok i Iskkijerdo su povređeni, Mekel, Dijabi, Bruceze, Gedoz, Limbombe i Vormer roviti.

Porto: – .

Dinamo Zagreb: Folić je rovit.

Sevilja: Skjetino, Aburhanija, Kron-Deli i Lopez Alvarez su povređeni, Luna nedovoljno spreman.

Lion: Žale je povređen, Fofana rovit.

Juventus: Pjaca, Asamoa, Rugani i Mandragora su povređeni, Kjelini rovit.

Raspored utakmica, satnica i TV prenosi:

E grupa:

CSKA Moskva – Monako
Bajer Leverkuzen – Totenhem (Arena sport 1)

Tabela: Monako 4, Totenhem 3, Bajer 2, CSKA 1.

F grupa:

Sporting Lisabon – Borusija Dortmund
Real Madrid – Legija (Arena sport 2)

Tabela: Real 4, Borusija 4, Sporting 3, Legija 0.

G grupa:

Lester – Kopenhagen
Klub Briž – Porto

Tabela: Lester 6, Kopenhagen 4, Porto 1, Klub Briž 0.

H grupa:

Dinamo Zagreb – Sevilja (Arena sport 4)
Lion – Juventus (Arena sport 3)

Tabela: Juventus 4, Sevilja 4, Lion 3, Dinamo Zagreb 0.

Sve utakmice igraju se u standarnom terminu od 20.45.

Izvor i foto

Ostavi komentar

Translate »