Fudbaleri Lacija probili su se, makar privremeno, na treću poziciju tabele Serije A, a trijumfu na gostovanju Palermu od 0:1 značajno su doprineli naši fudbaleri.

U 31. minutu Dušan Basta je sa desne strane precizno uputio loptu ka Sergeju Milinković-Saviću, a ovaj sa ivice peterca vrlo spretno uspeo da je prosledi kroz golmanove noge za, ispostavilo se, konačan rezultat.

VIDEO

Od 68. minuta za „nebesko-plave“ zaigrao je i treći Srbin, jer je Filip Đorđević ušao u igru umesto Felipea Andersona.

Lacio sa 28 bodova ima jedan manje od drugoplasirnaog Milana, a pet manje od Juventusa koji neočekivano poražen na gostovanju u Đenovi – 3:1.

Dva boda iza pomenutog rimskog kluba je njegov gradski rival, Roma, koju čeka duel sa Peskarom.

Ovo je treći poraz Juventusa, dok je Đenova zabeležila peti trijumf u šampionatu. Dvostruki strelac za Đenovu bio je Đovani Simeone, sin trenera madridskog Atletika Dijega.

Njemu je srpski internacionalac Darko Lazović asistirao kod drugog gola. Lazović je u 13. minutu probio po desnoj strani, sjajno prevario Aleksa Sandra i poslao upotrebljiv centar šut.

Bivši fudbaler Crvene zvezde u 68. minutu mesto je ustupio Brazilcu Edenilsonu, dok je Nikola Ninković ceo meč presedeo na klupi domaćina.