Dobanovci idu dalje – Ekipa Voždovca poražena je u prvom kolu Kupa Srbije od Budućnosti iz Dobanovaca posle penala, pošto je posle 90 minuta igre bilo 3:3.

Superligaš sa Dušanovca je krenuo silovito od starta. Ređale su se prilike pred golom domaćina.

U šansama su bili Srećković, Luković, Mašović, ali pogotka nije bilo.

U nastavku meča usledio je pravi triler, Voždovac je dva puta bio u prednosti 2:1 (Mihajlov 10,32 – Kokir 33) i 3:2, ali je onda viđen pravi šok u nadoknadi vremena.

Voždovac je u 89. minutu postigao gol za 3:2 i činilo se da će tu biti kraj utakmice, ali su domaći igrači uspeli da u 90+1 minutu izjednače na 3:3 i tako dođu penala.

Na lutriji, Budućnost je sa 4:2 bila bolja i tako se zasluženo plasirala u naredno kolo.

Od devet utakmica, čak pet je završeno posle penala i to su: Zemun – Rad (0:0), Radnički Pirot – Novi Pazar (1:1), Mačva – Bačka (0:0), Inđija – Radnik (0:0), kao i već gore pomenuta utakmica.

Vojvodina je sa 2:1 pobedila Dinamo iz Pančeva. Gosti su do prednosti došli u 16. minutu kada je Nedučić postigao auto-gol, međutim Dinamo je uspeo da izjednači do poluvremena (Jovanić 38). Pobedu Novosađanima doneo je Stegan Čebara u 68. minutu.

Čukarički je bio ubedljiv protiv Jagodine sa 3:0, dok je Javor sa 2:0 lako pobedio beogradski Sinđelić.