Prva pobeda – Odbojkašice Srbije ostvarile su četvrtu pobedu na 25. Gran priju, prvu drugog vikenda u Sendaiju.

Ekipa Zorana Terzića je savladala domaćina Japan sa 3-0 (25:21, 25:20, 25:20), u drugom kolu D grupe II vikenda I divizije.

Pred oko 7.000 gledalaca Srbiju je predvodila Milena Rašić sa 19 poena, 14 je osvojila Brankica Mihajlović, 13 Sanja Malagurski, dok je deset dodala Stefana Veljković.

Meč je obilovao rezultatskim preokretima i obostrano odličnom igrom u odbrani. Srbija je bila konkretnija i smirenija u završnicama sva tri seta, što joj je donelo maksimalnu pobedu.

Izjednačena borba se vodila na početku meča, da bi Japan poveo sa 8:6, a Srbija preokrenula na 10:9. Usledilo je novo vođstvo Japana – 12:10, pa preokret Srbije – 15:13. U završnici, Srbija je povećala prednost na 21:17, a Japan smanjio na 22:20. Na kraju je bilo 25:21.

U drugom setu Japanke su povele sa 5:1, pa 8:5 i 10:6. Serijom 5:0 Srbija stiže do 11:10, pa 16:13. Održavala je Srbija razliku do 20:17, kada je Japan smanjio na 20:19. Uzvratila je Srbija vođstvom od 22:19, odnosno 25:20 za prednost od 2:0 u setovima.

Srbija je treći set počela vođstvom od 5:1, pa 7:3, da bi borbene i uporne Japanke izjednačile na 9:9. Vodila je Srbija sa 12:10, a Japan prvo poravnao rezultat, a zatim i poveo sa 15:13.

Srbija je uspela da izjednači na 17:17 i zatim ponovo stigne do prednosti, koja je u finišu bila čak pet poena – 23:18. Srbija je treći set rešila u svoju korist sa 25:20, a meč sa maksimalnih 3:0.

Srbija će sutra, u poslednjem, trećem kolu, igrati protiv Tajlanda u nedelju od 9:10 časova po našem vremenu