Izuzetna Mugurusa – Američka teniserka Venus Vilijams i Špankinja Garbinje Mugurusa odigrale su u finalu Vimbldona. Rezultat: Vilijams – Mugurusa: 0:2 (5:7, 0:6)

Neverovatna serija španske teniserke – Devet gemova u nizu za pobedu od 6:0 u drugom setu, protiv višestruke šampionke, što je nezapamćeno u Vimbldonu.

Getty Images


Legendarna Amerikanka došla je do meča za trofej pošto je bez većih problema savladala domaću igračicu Džoanu Kontu – 6:4, 6.2, dok je Mugurusa prepustila samo dva gema Magdaleni Ribarikovoj (6:1, 6:1) i plasirala se u finale.

Starija od sestara Vilijams igraće svoje deveto finale na terenima ‘Old England Cluba’ i boriti se za šesti pehar,dok će Špankinji ovo biti druga prilika da se domogne trofeja sa najprestižnijeg svetkog turnira, pošto je pre dve sezone poražena od Serene.

Najstarija osvajačica grend slema je Serena Vilijams, koja je početkom godine na Otvorenom prvenstvu Australije imala 35.

Izvor i foto B92

Ostavi komentar

Translate »