Seniorska reprezentacija Srbije u futsalu je u hali Jezero u Kragujevcu slavila rezultatom 3:1 protiv neugodne selekcije Belorusije, u prvoj utakmici baraža na odlazak na EP naredne godine u Holandiji.

Igrali su dobro i diktirali tempo izabranici trenera Dejana Majesa protiv čvrste i neugodne reprezentacije Belorusije. Imali su Orlovi vođstvo 2:0 na poluvremenu i 3:0 u 28.minutu utakmice ali nedostatak koncetracije je rezultirao golom nade za Beloruse.

Revanš je već za 2 dana u Belorusiji.

Kragujevac, hala Jezero. UEFA sudije: Fernandes Koeljo, Oliveria Kastiljo i Kardoso Santoš (svi Portugal). Strelci: 1:0 Ninoslav Aleksić 6:26, 2:0 AG Igor Šerbič 17:36, 3:0 MArko Pršić 27:36, i 3:1 Dmitri Los 37:19. Žuti kartoni: Slobodan Rajčević u 24:01 (Srbija), Pavel Rogovnik u 30:43, i Juri Rabiko u 35:02 (Belorusija).