Košarkaši Partizana pretrpeli su prvi poraz u sezoni, pošto su izgubili u gostima od Andore sa 61:60 u utakmici četvrtog kola Evrokupa.

Košarkaši Partizana upisali su prvi poraz u sezoni – na gostujućem terenu u Andori.

Skupo je crno-bele koštao pad u igri u trećoj četvrtini, od kojeg nisu mogli da se oporave.

Partizan je bolje otvorio meč, ali se domaćin brzo vratio, preokrenuo i vodio na kraju prve deonice.

Odgovor crno-belih je bio fenomenalan – drugu četvrtinu su odigrali maestralno, raznovrsno u napadu, a jako u odbrani, što im je donelo preokret i prednost na poluvremenu – 32:24.

Međutim, u trećoj četvrtini su crno-beli nestali sa parketa.

Andora je šutirala sa svih pozicija, a igrači Partizana nisu imali rešenja za izuzetno disciplinovanu i agresivnu odbranu domaćih.

Domaći su dobili treći deo igre sa 24:8, od čega se Partizan nije oporavio.

Ali malo je falilo – meč je ušao u dramatičnu završnicu, koja je, ipak, na kraju pripala Andori.

Viktor Arteaga je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 15 poena, Miler Mekintajer je dodao 11, a po deset su ubacili Pauli i Jelinek.

Panter je postigao 13 poena za Partizan, jedan više od Ledeja, koji je imao i deset uhvaćenih lopti.

Partizan sada ima skor 3-1, a identičan skor ima i Andora.

Jedina ekipa bez poraza je sada Lokomotiva.