Foto: Sport.org

Košarkaši Dubaija ostvarili su zlata vrednu pobedu u Evroligi savladavši Monako rezultatom 101:91, u još jednoj odličnoj atmosferi u sarajevskoj dvorani „Zetra“.

Zbog nemogućnosti igranja u Ujedinjenim Arapskim Emiratima usled ratnih dešavanja na Bliskom istoku, Dubai i dalje svoje domaće mečeve igra u Sarajevu — a večeras je to iskoristio na najbolji mogući način.

‚‚Domaći tim furiozno je otvorio susret, a u centru pažnje ponovo je bio Džanan Musa. Reprezentativac Bosne i Hercegovine briljirao je u uvodnim minutima i još jednom pokazao koliko mu prija igranje pred sarajevskom publikom.

Dubai je prvu četvrtinu završio sa plus šest, da bi u drugoj deonici stigao i do maksimalnih 12 poena prednosti. Ipak, usledio je pad u igri, što su gosti iz Kneževine znalački iskoristili i do poluvremena stigli do izjednačenja (47:47).

U nastavku se vodila velika borba, a pitanje pobednika ostalo je otvoreno do same završnice. Tada Dubai dodaje gas, pokazuje više koncentracije i dolazi do izuzetno važne pobede u borbi za plej-in.

Musa je bio prvo ime utakmice sa 25 poena, 10 asistencija i četiri skoka. Sjajnu podršku imao je u Mekinliju Rajtu (23 poena) i Mfionduu Kabengeleu (18), dok je kod Monaka najefikasniji bio Kevarijus Hejs sa 17 poena.

Zapažen doprinos dao je i Kenan Kamenjaš, koji je za 13 minuta na parketu upisao šest poena, sedam skokova i jednu asistenciju.

Ovom pobedom Dubai je ostao u igri za plej-in, pošto je savladao direktnog konkurenta za 10. mesto.

Trenutno ima skor 18:17, dok Monako drži poslednju poziciju koja vodi u doigravanje sa učinkom 19:16.

Sport.org/G.Š.

Ostavi komentar

Translate »