Fudbaleri Železničara i Sarajeva odigrali su bez golova (0:0) u gradskom derbiju 27. kola domaćeg prvenstva na Grbavici, u meču koji je obeležila i kontroverzna odluka sudije da poništi pogodak domaćih.
Sarajevo je bolje otvorilo utakmicu i već u uvodnim minutima zapretilo preko Žoao Karlosa i Elezija, ali bez konkretne završnice.
Najveću priliku u prvom delu Bordo tim je imao u 31. minutu, kada je nakon greške Muftića šut Gojkovića sa pet metara izblokiran u poslednjem trenutku.
U nastavku susreta viđena je i najspornija situacija.
U 50. minutu Železničar je stigao do gola – Krpić je asistirao, a Pejić zatresao mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.
Ipak, nakon VAR provere, sudija Admir Musić poništio je pogodak zbog prekršaja Odinake u začetku akcije, što je izazvalo brojne polemike jer snimak nije dao jasan odgovor.
Do kraja utakmice obe ekipe su imale po nekoliko pokušaja, ali su mreže ostale netaknute.
Najbolju šansu u drugom poluvremenu Sarajevo je imalo u 72. minutu, kada je udarac Elezija zaustavio Alić.
Ovim remijem Železničar je ostao šesti na tabeli sa 30 bodova, dok Sarajevo drži treću poziciju sa 43 osvojena boda.
U narednom kolu Železničar gostuje Radniku u Bijeljini, dok Sarajevo na svom terenu dočekuje Zrinjski.
Sport.org.rs/G.Š.

